Telové sviečky a čo všetko mi dali

Je to asi pol roka, keď som prvýkrát vyskúšala telové sviečky. Vtedy som si objednala balíček sviečok s názvom Ženská sila. Ešte predtým, než som si tento balíček objednala mi o nich rozprával kamarát. Dovtedy som síce počula o telových sviečkach, ale vôbec ma nelákalo ich skúsiť, no teraz už asi bol ten správny čas. Poznáte to, keď si vás niečo volá? A vtedy máte neodbytný pocit, že toto je práve to, čo potrebujete ? Tak to som mala ja s telovými sviečkami. 🙂

Veľmi ma oslovil opis toho, ako jeho žena čistila so sviečkou prvú čakru, ako to vytiahlo von všetku zlú energiu a ako sa človek potom cítil inak. Hneď som si objednala spomínaný balíček. Ale to mi samozrejme nestačilo. 🙂 A keďže som vedela, že sviečky sa na dlhú dobu stanú súčasťou môjho života, začala som si ich vyrábať doma. Natočila som o tom pre vás video, ktoré nájdete tu.

Čistila som si s nimi hlavne čakry, ale nie len tie.

Moja prvá extra plná sviečka bola na čakre solar plexus.

Fotka ohorku zo sviečky po prvom a poslednom priložení. Viac o prikladaní sviečky nájdete tu.

 

Čistenie bolo sprevádzané nevoľnosťou, nepríjemnými pocitmi v oblasti žalúdka atď. Nie pri priložení samotnom, ako skôr medzi jednotlivými priloženiami ( jedno denne).

Skrátene o čakre solar plexus – je to náš oheň. Oheň života, sebaistota a vedomie si svojho vlastného a skutočného JA. Jej nevyváženosť sa prejavuje hnevom, závisťou, depresiou. Na fyzickej úrovni je to trávenie, žalúdok a pečeň.

Dáva mi spätne veľký zmysel, prečo som potrebovala ako prvú čakru vyčistiť práve túto. Hnev bol u mňa pánom a nie sluhom, a o tom, že by som verila samej sebe a svojmu JA, tiež nemohlo byť ani reči.

No, vďaka rôznym technikám, seba-terapiám, seba-analýze a neúnavnej snahe ísť vpred, a samozrejme aj vďaka týmto zázračným tyčinkám, som za tých posledných pár mesiacov so sebou urobila naozaj zázraky🙂 .

Začala som si viac veriť, napísala a vydala som svoju prvú knihu s názvom Vedomé rozprávky pre deti aj dospelých, začala sa prezentovať na sociálnych sieťach, vytvorila si web a svoje online programy… jednoducho veľké zmeny . 🙂

No ale naspäť k telovým sviečkam. 🙂

Mám tu pre vás pár skúseností, ktoré som si odsledovala a zdokumentovala na sebe, alebo na mojich blízkych.

Chronický zápal dutín….

Prikladanie na čelo ( tretie oko) a kostný výbežok za ušami. V prvých sviečkach bolo tuhej usadeniny skutočne veľa, iné príznaky neboli. Pri posledných bolo usadeniny málo, ale bolesť a tlak sa veľmi zhoršili. Pri tejto bolesti sa poslednými dvoma sviečkami problém doriešil. Sviečka s veľmi malým obsahom tuhej hmoty a bolesť bola preč. Oblasť som potrela esenciálnym olejom NOPA( proti bolesti) a predtým PROTECT ( proti infekcii, zápalu, baktériám atď. )

Paradentóza….

Krvácajúce a ustupujúce ďasná na dolnej čeľusti vpredu. Po prvom priložení okamžité, až prekvapujúce zlepšenie stavu. Esenciálny olej použitý pod sviečku bol DENT

Bolesť pod lopatkou a zdurený sval

Akoby uzlík na dotyk na jednom mieste odkiaľ vystreľovala bolesť. Po jednom priložení úľava, ale sprievodné javy…. emócie, zimnica. Z môjho pohľadu tam bola zablokovaná trauma, ktorá sa týmto uvoľnila – bola to v podstate oblasť srdca od chrbta. Tým, že sa uvoľnila na fyzickej úrovni, bolo treba aj doprežiť zablokované emócie. Esenciálny olej bol znova PROTECT.

A teraz k čakrám.

Čistenie 5. čakry

Za čo je piata čakra zodpovedná?
Ak je krčná čakra zablokovaná, môže to na fyzickej úrovni znamenať bolesť v hrdle, problémy so spodnou čeľusťou, problémy so sluchom, štítna žľaza, jazyk…
Krk je spojenie medzi hlavou a srdcom. Krčná čakra v harmónii je voľná komunikácia nielen so svojím okolím, ale predovšetkým so sebou samým. Ide o sebavyjadrenie, prijatie vnútornej pravdy, kreativitu.
Krčnú čakru si môžete čistiť ak máte problém s komunikáciou, alebo aj s naslúchaním a je jedno, či voči sebe alebo okoliu. Podľa mňa je, ako prvé dôležité, vedieť počúvať a komunikovať so sebou. A o tom je piata čakra.

Čistenie 4. čakry

Srdcová čakra je o láske. Láska k sebe aj k druhým. Bezpodmienečná láska. Zablokovaná srdcová čakra sa prejavuje negativitou. Neschopnosťou cítiť emócie. Smútok, bolesť. Neakceptovanie seba samého, zlé vzťahy, chýbajúca radosť zo života. Na fyzickej úrovni sú to problémy so srdcom, chrbticou, dýchaním.
Skúsenosť:
Po priložení sviečky nastalo čistenie na všetkých úrovniach. Keď mi popisoval priebeh myslím, že sa určitou časťou svojho vedomia dostal do srdcovej čakry a iba sa stal pozorovateľom toho, čo sa dialo. Videl energie, kruhy, cítil, ako sa tam samé dejú „veľké veci“. Videl, ako odchádza niečo ako „červík“ ktorý sa pohyboval v špirále smerom hore, teda smerom von. Všetko sa dialo dosť rýchlo nato, aby o tom nestihol premýšľať, teda aby myseľ neskočila do procesu, a zároveň dostatočne pomaly na to, aby stíhal vnímať a vidieť odchádzajúce energie.
Veľmi mi jeho popis prežitku pripomenul moju skúsenosť s Ibogou. ( Kto nevie, Google vám povie 😉)
Púšťala som mu pri tomto čistení Solfeggiho frekvencie na srdcovú čakru a natrela pod sviečku esenciálny olej Transformation.
Po čistení mal pocit ľahkosti, akoby zo seba zhodil závažie.

Čistenie 1. čakry

Oblasť kostrče – koreňová čakra. Ako už názov čakry hovorí, ide o náš koreň. O to, ako sa cítime v tomto svete v bezpečí a prijímaní. Pevnosť a stabilita. Pocit zabezpečenia, hojnosti, energia, vitalita.
Ak je čakra v nerovnováhe, cítime bezradnosť, bezmoc, nebezpečie, pocit, že nikam nepatríme, depresie…
Táto čakra vyjadruje aj náš vzťah k okoliu. Pokiaľ chceme rásť, táto čakra je prvá, ktorá musí byť v harmónii. Pevné korene sú základ, aby sa strom nezlomil….
Na fyzickej úrovni sa zablokovaná čakra prejavuje ako hemoroidy, zápchy, preháňania, zápaly mechúra… Je v nej aj sklon k závislosti. Prečistenie tejto čakry a uvedenie do harmonického stavu býva zásadné pre všetko ostatné.

Čistenie 2. čakry

V druhej čakre sídlia akékoľvek disfunkcie týkajúce sa sexuality. Je to čakra emócií. Ak sa cítime neuspokojení, cítime nedostatok lásky, pozornosti alebo máme problémy intímneho charakteru, mali by sme sa zamerať na čistenie práve tejto čakry. Ak je čakra v rovnováhe, cítime emocionálne bezpečie, vášeň, optimizmus. Užívame si život a cítime hojnosť po všetkých stránkach života.

Čistenie 3.čakry

Táto čakra je zdrojom našej osobnej sily. Je v nej naša skutočná identita, sebavyjadrenie, sebavedomie, sebadisciplína… Ak je v rovnováhe, máme dostatok vôle na všetky naše ciele. Naopak, ak je v nerovnováhe, cítime bezmocnosť, nevieme kam sa vlastne uberá náš život. Bojíme sa tráviť čas sám so sebou a zamestnávame sa pozeraním tv, pitím alkoholu a podobne. Na fyzickej úrovni sa zablokovaná čakra prejavuje tráviacimi ťažkosťami, enormným nárastom, ale aj úbytkom hmotnosti.
V solare sa ukladajú všetky naše podvedomé bloky. Mať túto čakru v rovnováhe je veľmi dôležité.

Čistenie 7. čakry

Siedma alebo korunná čakra sa nachádza na temene hlavy. Je to spojenie s Bohom/Stvorením/ Vyšším Ja. Zablokovaná čakra sa prejavuje negativitou, apatiou, nespavosťou, pocitom oddelenosti od ostatných. Človek je bez úsmevu, máva zlé sny a cíti sa „stratený“. Na fyzickej úrovni je to citlivosť očí na svetlo, neurologické poruchy, bolesti hlavy. Ak je čakra v harmónii, cítime sa aj my v harmónii sami so sebou, aj so všetkými živými bytosťami. Cítime vedenie.
Keď je čakra otvorená sme v spojení s Bohom/ Stvorením/ Vyšším Ja. Nepotrebujeme už vôbec nič. Ego sa stráca a prestáva mať pre nás význam. Keď sa táto čakra otvorí, vyladia sa aj všetky ostatné čakry. Posledné bloky v nich sa stratia a všetky čakry sa dostanú do svojich najvyšších vibrácií.
Siedma čakra je sídlom najvyššej dokonalosti v človeku .

Čistenie 6. čakry

Čakra tretieho oka je naša intuícia. Treba ju čistiť, ak sa nevieme zbaviť negatívnych myšlienok, ak máme slabú pamäť, ale je v nej aj nekontrolovateľný hnev. Na fyzickej úrovni sa zablokovaná čakra prejavuje bolesťami hlavy alebo poruchami nervového systému.
Táto čakra je centrum našich duchovných schopností, inteligencie a aj vôle. Spadá pod ňu šišinka mozgová.
Moja skúsenosť po priložení ( sama sebe) bola viackrát prekvapujúca. Akoby mi niekto urobil v hlave prievan a poriadok. Čisto. Také zdravé vypnutie. Pre mňa bolo priloženie na túto čakru najsilnejšie.
Toľko zo skúseností, ale ešte mám k tomu jednu zaujímavosť. Našla som si stránku, kde sa pomocou prístroja dajú zmerať čakry, ich otvorenosť a kapacita. Dala som si zmerať čakry pred priložením sviečky a po priložení. Výsledky boli viac než prekvapivé. Sviečku som priložila iba na čakru tretieho oka, ale ako vidíte, hodnoty sa zmenili skoro všade.
Je veľmi dôležité s akým zámerom chcete sviečku použiť. Dokáže odblokovať všetky úrovne ALE  je rozhodujúce, čomu sme ochotní sa otvoriť. Sama zo svojej skúsenosti vám viem povedať, že sviečka pomáha a odblokuje všetky úrovne.
Uľavuje od bolesti, lieči, ale vyťahuje aj zaseknuté emócie z tela von. Pre mňa je najideálnejšie kombinovať klasickú terapiu (klasickú myslím kvantovanie, PSYCH-K atď 😀) a sviečku. Potom sa dejú zázraky.
Ak chcete nástroje na prácu so sebou príručka Sám sebe terapeut, je TU.
Na záver vám želám zdravie na tele aj na duchu 🙂 .
Som Katarína Mikulíková a moje poslanie a vášeň spočíva v tom, že pomáham ľuďom objaviť v sebe božské tvorivé vedomie. Verím, že táto cesta nemusí byť ťažká a dokonca sa pri nej môžeme baviť! Moje motto je "Všetko je pre teba možné", pretože verím, že každý má v sebe potenciál na veľké veci a všetko je možné, keď tomu veríme a pracujeme na tom. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.