ZRKADLENIE, čo to vlastne je a ako vám to v živote môže poslúžiť?

“ Ja viem, že mi to iba zrkadlí, už ma to tak se*ie! „

“ Hmm, možno mu robíš iba zrkadlo…“ atď. 

Takéto vety počujeme od ľudí pohybujúcich sa na poli sebarozvoja dosť často, ale čo to ZRKADLENIE vlastne v skutočnosti znamená?

Ako vám môže pomôcť ku kvalitnejšiemu životu?

 

Jednoduchá a stručná odpoveď znie: Zrkadlenie je, keď na niekom inom vidíte to, čo sami robíte a neviete o tom, alebo si to nedovoľujete robiť. Ešte raz – ROBÍTE TO A NEVIETE O TOM, alebo SI TO NEDOVOĽUJETE ROBIŤ.

Napríklad vás partner, dieťa, rodičia alebo priatelia dlhodobo hnevajú nejakou svojou charakterovou črtou. Je v nich niečo, čo vás dráždi a hlavne OPAKOVANE. Nie je to jednorazová záležitosť. Potom je veľmi pravdepodobné, že ide o zrkadlenie. Teda nejakou formou robíte to isté vy im ALEBO sami sebe.

Tá posledná veta je dôležitá. V prvom rade to robíte sami sebe. Preto vás to dráždi na iných ľuďoch. Preto ste to vôbec schopní vidieť na iných ľuďoch.

Keď ukážete jedným prstom na niekoho a poviete „Ty si… (dosaďte, čo potrebujete)“, tak jeden prst ukazuje síce na danú osobu, ale ďalšie tri ukazujú na vás. 🙂

 

 

Ja môžem povedať, že tento princíp mi pomohol pochopiť o samej sebe naozaj veľa…

Vlastne všetko… Možno to na začiatku nebolo príjemné a moje ego bojovalo a snažilo sa mi nahovoriť vety typu:

„Tak toto určite ja nerobím.“

„Takáto nie som..“ atď.

Avšak vždy som obdobu toho, čo vidím na iných, našla nakoniec v sebe.

Ak zrkadlenie začnete používať vo svoj prospech, bude vám na vašej ceste skutočne veľkým pomocníkom. Tým, že odhalíte danú vec v sebe, sa vám automaticky vkladá do rúk aj moc s ňou niečo urobiť.

 

Ale poďme na konkrétne príklady. Ono totiž zrkadlenie často nie je hneď to prvé, čo vidíte, že vám vadí. Treba sa s tým trocha pohrať a viac si uvedomiť, prečo vám vadí táto konkrétna vec?

Povedzme, že ide o ženu, ktorá má dojem, že partner s ňou nechce tráviť čas a ju to hnevá. Táto žena by si mala položiť otázku: Čo mi na tom najviac vadí?

Odpoveď: Že sa mi nevenuje, nezáleží mu na mne…

A tu už sa môže pýtať sama seba: Venujem sa sama sebe? Záleží mi na sebe tak, že počúvam svoje vnútro a trávim čas sama so sebou toľko a takým spôsobom, po akom moje srdce túži?

Pravdepodobne príde na to, že nie. No môže pokračovať ďalej. Položí si ďalšiu otázku: Záleží mi na mojom mužovi tak, že sa mu venujem tým spôsobom, po akom on túži? Trávim s ním čas tým spôsobom, akým by to chcel on? 🙂

Je veľmi pravdepodobné, že príde odpoveď “nie“.

My nemôžeme pociťovať nedostatok lásky, ak ju v sebe máme.

Nemôžeme pocítiť nedostatok pozornosti, ak ju svojmu vnútru sami dávame. A naopak, ak sami sebe nevenujeme pozornosť, lásku, pochopenie, súcit, radosť… čokoľvek, čo chceme od partnera, tak je to ako plnenie diery, ktorá nemá dno. Nikdy nebudeme naplnení láskou zvonku. A ak, tak dočasne.. nie trvalo. Vesmír je tak múdry, že na základe rezonancie nám do života privedie presne takého partnera, ktorý potvrdí naše presvedčenie a urobí nám ZRKADLO. Viac o rezonancii nájdete v tomto videu.

 

 

Čo je v tomto rozkľúčovaní najdôležitejšie, je vaša úprimnosť k sebe. Ak nebudete pravdiví a vaše ego vám nedovolí odhaliť pravdu, nikam sa nepohnete a nič sa nezmení.

Zrkadlenie a jeho odhaľovanie v sebe samom chce kus odvahy aj odhodlania.

Ale výsledky a plody práce na seba nenechajú dlho čakať. Cez zrkadlenie u vašich najbližších sa dostanete aj do zákutí svojej duše, ktoré sú hlboko pochované, pretože to kedysi veľmi bolelo…

Na túto prácu s odhalením tieňov a transformovanie bolestí s tým spojených môžete použiť aj príručku Sám sebe terapeut.

Ja zo svojej skúsenosti môžem zaručiť, že metódy v nej sú veľmi efektívne, veľmi rýchle a veľmi účinné. Vďaka nim, aj vďaka metóde Psych-k, som sa ja sama posunula naozaj míľovými krokmi.

Teraz si popíšeme tú verziu zrkadla, kde vám niečo vadí, pretože si to sami nedovoľujete robiť.

Dajme si znovu príklad so ženou, ktorú teraz bude hnevať, že jej partner príde z práce, ľahne si na pohovku a nič nerobí. Táto žena by si položila otázku: Čo mi na tom najviac vadí?

Odpoveď: Že leží a nič nerobí!

Táto žena rozhodne nie je taká, že by ležala a nič nerobila. Je to ten druh super woman, ktorá všetko zvláda… a to je ono. Všetko tip top, ALE nedovolí si odpočívať. Nedovolí si nič nerobiť a preto ju toto správanie irituje na jej partnerovi 🙂

Riešenie ?

Spracuje si to metódou, ktorú pozná, alebo si kúpi Sám sebe terapeut, spracuje si to metódou z nej a zrazu začne pozorovať uvoľnenie… Ona sa uvoľní, dovolí si odpočinúť, vníma svoje potreby a mení sa tým jej nazeranie na partnera a tým aj partner sám 🙂

 

 

Na základe takýchto skúseností čoskoro namiesto hnevu na partnera cíti táto žena vďaku za to, že jej to ukázal. Nič, čo nevidíte si nemôžete vyriešiť. No a partner, či deti sú na ukazovanie toho skrytého vo vás úplne stvorení.

Oni snáď niekde obdržali návod na to, kde nájsť vaše najväčšie bolesti a strachy a neúnavne vám ich ukazujú DOVTEDY, kým si to nie ste ochotní vyriešiť a pustiť preč . 🙂

 

No a na záver …

Zrkadlenie funguje aj naopak . Volá sa to zlatý tieň. Princíp je ten istý, keď na niekom niečom vidíte, v tomto prípade obdivujete, je to niečo, čo máte vy sami v sebe.

Napríklad …

Obdivujete na niekom vytrvalosť a odvahu ísť za svojím cieľom. Je to to, čo máte vy sami v sebe, len to nepoužívate, nedovoľujete si to v sebe vidieť. Preto to vidíte na inom človeku a obdivujete to na ňom. Tento potenciál je však aj vo vnútri vás 🙂

Verím, že vám článok objasnil mnoho ohľadom princípu zrkadlenia a želám vám veľa odvahy používať ho aktívne vo svojich životoch.

Som Katarína Mikulíková a moje poslanie a vášeň spočíva v tom, že pomáham ľuďom objaviť v sebe božské tvorivé vedomie. Verím, že táto cesta nemusí byť ťažká a dokonca sa pri nej môžeme baviť! Moje motto je "Všetko je pre teba možné", pretože verím, že každý má v sebe potenciál na veľké veci a všetko je možné, keď tomu veríme a pracujeme na tom. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.